Zobu balināšana

Zobu balināšana ir efektīva procedūra zobu krāsas un toņa uzlabošanai, padarot to baltāku. Vairums pacientu izvēlas balināt zobus mājas apstākļos, izmantojot speciālās zobu pastas, kuru sastāvā ir soda un citas balinošas sastāvdaļas.

Lai iegūtu spēcīgāku, zobu baltināšanas efektu, ir jādodas pie zobārsta, kas izmantos speciālus līdzekļus, lai izmainītu zobu ārējo toņkrāsu.

Zobu balināšanas metodes

Zobu balināšana ir kosmētiska zobārstniecības procedūra, ko izmanto, lai balinātu zobu krāsu un novērstu traipus un krāsas izmaiņas. Pirms jebkuras agresīvas mutes dobuma higiēnas procedūras uzsākšanas ir svarīgi konsultēties ar zobārstu, lai noteiktu labāko risinājumu un pārliecinātos, ka tas ir drošs jūsu zobiem un smaganām.

  • zobu balinoša zobu pasta
  • zobu balināšanas plāksnītes (bezrecepšu produkts)
  • zobu balināšanas gēls (bezrecepšu produkts)
  • zobu balināšanas kapes
  • zobu balināšana ar lāzeru

Zobu balināšanas efektivitāte ir atšķirīga un var būt atkarīga no krāsas izbalēšanas veida, izmantotās procedūras veida un individuālās reakcijas.

No pieminētajām metodēm visefektīvākā ir zobu balināšana zobārstniecības kabinetā. Šeit tiek izmantoti speciāli, augstas koncentrācijas gēli un lāzers, kas paātrina baltināšanas procesu.

Samērā bieži pietiek pat ar vienu, profesionāli veiktu balināšanas procedūru, kuras ilgums variē robežās no 30 minūtēm līdz vienai stundai.

Zobu balināšanas cenas

Balinošā zobu pasta jums neizmaksās vairāk par 5 – 10 eiro. Savukārt profesionāla zobu balināšana stomatologa kabinetā Rīgā izmaksās 150 – 500 eiro. Iespējams, kaut kur reģionos ir iespējams sarunāt arī lētāk. Zobārsti Rīgā zina, ka konkurence ir zema, pieprasījums augsts un var atļauties turēt augstas cenas visām zobu ārstniecības un kosmētiskajām procedūrām, t.sk. balināšanai.

Kā saglabāt baltus zobus?

Lai zobi saglabātos ilgāk balti ir svarīgi tos mazgāt divas reizes dienā (no rīta un vakarā), pēc ēšanas. Papildus vēlams tīrīt zobu starpas ar zobu diegu. Par sliktu nenāks arī profesionālu mutes kopšanas līdzekļu lietošana dažas reizes nedēļā.